Join us!142098Join us!
English Українська Русский
 
Main
About «Zeleny»
History
Party Program
Party Leader
Governing bodies
«Zeleny» and authorities
International contacts
Green news
Green platform
Ukraine on the way to catastrophe
Global challenges
Green blogs
Green video
Green press-secretary
PRESS-SECRETARY
«ZELENY» ONLINE


GREEN KEY POINTS
GREEN BLOGS - Радион Киштулинец
Радион Киштулинец Сміття вважається екологічною проблемою номер один. Світовий клімат може ставати більш теплим, а сонце більш небезпечним, але це не так помітно, як сміття, яке муляє очі вже сьогодні. Щорічно кількість сміття зростає приблизно на 3%. Не потрібно забувати про те, що звалища побутових відходів слугують джерелом їжі переносникам інфекції, а це - перш за все, щурі; а також сміття є джерелом небезпечних для людини інфекцій.

У спеку проблема сміття є більш актуальною, ніж в іншу пору року. Незвично висока температура змушує людей частіше виносити з квартири побутові відходи . Мешканці скаржаться, що сміття моментально скисає і починає смердіти. Епідеміологи пояснюють - вивозити його треба щодня. І справа не тільки в неприємних запахах, а й в небезпеці для здоров ’ я .

Однією з найгостріших проблем сучасності як у нас, так і за кордоном є утилізація відходів. Останнім часом кількість різноманітн их твердих побутових відходів (ТПВ) у нашій країні стрімко зростає, наближаючись до рівня розвинених країн. Багато в чому це пов´язано з впровадженням західної культури споживання на українських теренах . Барвисті легкі упаковки з пластику та фольги, звичайно ж, значно виграють у порівнянні з і склом або сіро-коричнев ими обгортками , в як і раніше радянським покупцям загортали все підряд - від ковбаси до пальт. Але саме ця упаковка і становить більшу частину сміття . Збільшується не тільки обсяг ТПВ, а й кількість шкідливих та екологічно-небезпечних компонентів у його складі .

Говорячи про проблему промислових відходів, хочеться ще раз нагадати про те, що на першому місці за пріоритетом стоїть проблема охорони навколишнього середовища і здоров´я населення, а не ті гроші, які могли б заощадити підприємства, використовуючи безкоштовні виробничі відходи замість дорог ої природн ої сировини.

Небагато людей, мабуть, змогли б відмовитися від усіх тих благ і задоволень, які «подарувала» нам цивілізація. Але ще менше з них ніколи не замислювалися про те, чим скінчиться таке зухвале ставлення до природи. В якому б жахливому стані не перебувал о зараз навколишнє середовище, є способи , за допомогою яких екологічної катастрофи можна уникнути . З неважливе ставлення до цих шлях ів порятунку - ні що інше, як злочин.

За будь-яких умов у боротьбі зі сміттям вирішальну роль відіграє особисте ставлення кожного з нас до цієї проблеми. Навіть такі незначні порушення як викидання недопалків, лушпиння соняшникового насіння та харчових відходів призводять до значного забруднення.  Вище згадані вчинки не можна пробачити навіть у тому випадку, якщо поблизу не має спеціально відведених урн для сміття.

На Заході на впровадження екологічно -спрямованої культури пішло від 10 до 15 років. Ми ж уже стоїмо на межі екологічної кризи . І якщо ми хочемо жити в акуратному та не засміченому місті, дихати свіжим повітрям, пити чисту воду, не отруєну відходами, потрібно змінити своє ставлення до сміття. А дже ще Антуан де Сент-Екзюпері у повісті «Маленький принц» писав: « Встал поутру, умылся, привел себя в порядок – и сразу же приведи в порядок свою планету ».  Print version      Subscribe      Send to a friend

  Facebook      Livejournal      Twitter

Comments:

Add comment: 
Green blogs
PHOTO GALLERY
Партия "Зеленые" начала сотрудничество с "зелеными" партиями ЕС
«ZELENY» DIARY
2010 © Political Party «GREENS»
All rights reserved